Aktualności

Karlikowo Sopot w A klasie

• autor: oldredaktor, 2017-06-04 15:59

UDAŁO SIĘ ! ! !

PDP Karlikowo Sopot dzięki ostatnim dwóch meczom zapewniło sobie nie tylko AWANS do A Klasy, ale również 1. miejsce w tym sezonie na 3 kolejki przed końcem!

Zaspa Gdańsk 1:8 PDP Karlikowo Sopot

W dniu wczorajszym mierzyliśmy się w pełnym słońcu z ekipą z 4. miejsca tabeli ligowej - Zaspą Gdańsk.

Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze. Dobrze znali boisko, które nie należy do największych co dawało im lekką przewagę w środku pola. Lekkie zamieszanie w naszych szeregach wykorzystali już w 8. minucie spotkania strzelając bramkę z głowy po rzucie rożnym. To dało nam do zrozumienia, ze gospodarze nie oddadzą tego meczu bez wkładu własnego.

Zaczęliśmy siedzieć wysoko tworząc akcję za akcją. Udało się jedną z nich wykorzystać dopiero w 26. minucie spotkania. Szybkie rozpoczęcie z autu z prawej strony pozwoliło na wrzutkę do Nowaka, który mimo pilnowania przez 3 obrońców zdołał wcisnąć bramkę na 1:1.

Wtedy było już łatwiej. Objęliśmy prowadzenie w 30. minucie meczu. Kolejna szybka akcja prawym skrzydłem. Tam Nowak oszukał obrońcę i wyłożył piłkę Paszkowskiemu na sam na sam i mamy 2:1!
 4 minuty później po przejęciu piłki w środku pola Gołębiewski zagrał między obrońców do Paszkowskiego, który podniósł rezultat na 3:1.

Zaczęliśmy spokojniej rozgrywać i dłużej utrzymywać się przy piłce. W ostatniej akcji pierwszej części gry nieuwagę Zaspy przy rzucie wolnym wykorzystał Jakimowicz dogrywając do Paszkowskiego, który zdołał minąć ostatniego obrońcę i ustalić rezultat pierwszej połowy na 4:1!

W drugą połowę wyszliśmy z założeniami utrzymywania się przy piłce i nie szarżowania do przodu w związku na mocno nie sprzyjające naszej kondycji warunki pogodowe.

Mimo tego udało się już w 6. minucie drugiej połowy podnieść rezultat. Podanie na lewą flankę wykorzystał Gugnowski sprytnie pokonując bramkarza lobem zza pola karnego. 5:1!

Kolejne nasze akcje ofensywne wyglądały trochę lepiej piłkarsko, dochodziliśmy do nich grą piłką, przeważnie po ziemi. Jedna z takich akcji dała rzut wolny z 17. metra, który mierzonym strzałem na bramkę zamienił Jakimowicz. W 62. minucie było już 6:1!

W ciągu następnych 10 minut mogliśmy zaobserwować dobrą współpracę Smolińskiego i Nowaka. Bowiem w 67. i 69. minucie meczu ten pierwszy zaliczył asysty drugiemu ustalając rezultat spotkania na 8:1!

Końcówka meczu mogła się mniej podobać kibicom, bowiem z sił opadły obie ekipy (gra w upale robi swoje).

Dziękujemy rywalom z czysty i pełny gry FAIR PLAY mecz i życzymy powodzenia w następnym sezonie. My za to możemy świętować AWANS Z 1. MIEJSCA!!

BRAWO DRUŻYNA!

PDP w składzie:
 bramka: Piotr Lis
 obrona: Przemysław Wielguszewski, Tomasz Mroziński, Krzysztof Siuda, Marcin Wiesiołek
 pomoc: Mateusz Czajkowski (46' Paweł Smoliński), Sebastian Gołębiewski,
 Rafał Jakimowicz, Maciej Gugnowski (55' Damian Tomasz Walter)
 atak: Mateusz Paszkowski (67' Paweł Wielemborek), Patryk Nowak

Bramki:
 3x Patryk Nowak (26', 67', 69')
 3x Mateusz Paszkowski (30', 34', 44')
 1x Gugnowski (50')
 1x Jakimowicz (62')

Przedstawiamy opis meczu sprzed tygodnia.

22. kolejka - 20.05.2017r.
 PDP Karlikowo Sopot  4:1 KKS Koleczkowo

Od 1. do ostatniej minuty mecz był kontrolowany przez gospodarzy. Długie utrzymywanie się przy piłce oraz szybkie wyprowadzane akcje po przejęciu piłki od rywala w środku pola doprowadziły do strzelenia 4 bramek.
 Pierwszą po istnej kanonadzie w 1. połowie zdobył Adrian Dałek strzałem z 30. metrów.
 Kilka minut później kontratak w wykonaniu Paszkowski, Nowak, Gołębiewski strzałem do pustej bramki zakończył pierwszy z nich i było 2:0.
 3. bramka padła po akcji lewym skrzydłem już w drugiej połowie. Po podaniu Paszkowskiego akcję zamknął Dałek i jasno potwierdził wyższość gospodarzy w tym meczu. 3 bramki przewagi mocni rozluźniły nasze szeregi czego wynikiem była ręka kapitana zespołu w swoim polu karnym i wykorzystany karny przez gości. 3:1. Ostatnie minuty były już bardziej zabawą w naszym wykonaniu i w 90. minucie rezultat ustalił Jakimowicz.

Skład:
 obrona: Przemysław Wielguszewski, Karol Nikiel, Tomasz Mroziński, Marcin Wiesiołek
 pomoc: Mateusz Paszkowski (79' Damian Tomasz Walter), Maksym Borowski (46' Paweł Smoliński), Adrian Dałek, Sebastian Gołębiewski, Maciej Gugnowski (59' Krzysztof Siuda),
 Atak: Patryk Nowak (71' Rafał Jakimowicz)